Сторінка музкерівника

«Таланти створювати неможливо, 

     але можливо і потрібно створювати 

     середовище для їх прояву і росту»   

                                                                                Г. Г. Нейгауз

     Мета музичного виховання в дошкільному закладі:

виховання шляхетної людини шляхом впливу музичного мистецтва;

формування інтересів, потреб, здатностей, естетичного відношення до музики.

     Завдання музичного виховання:

Виховувати інтерес до музики; 

Збагачувати музичні враження дітей, ознайомлюючи їх з   різними музичними творами; 

Знайомити дітей з елементарними музичними поняттями, навчати простим практичним навичкам  у всіх видах музичної діяльності, щирості, природності та виразності виконання музичних творів.Розвивати емоційний відгук, сенсорні здібності і ладотональний слух, почуття ритму, формувати співочий апарат та виразність рухів;

Створювати творчу активність під час музичних занять; 

Формувати самостійність, ініціативу, прагнення застосовувати вивчений репертуар у повсякденному житті, музикувати, співати й танцювати; 

Сприяти виникненню та прояву музичного смаку на основі отриманих вражень і уявлень у музиці.

Як розвивати музичні здібності дитини?

Музика для малюка — чарівний світ радісних почуттів і переживань. Але цей світ лише тоді стане зрозумілим і близьким, коли в дитини будуть розвинуті музичні здібності й насамперед музичний слух та емоційна чутливість.

 Чи можна розвинути музичні здібності у дітей?

Які види художньої діяльності найбільш доступні дошкільникам? 

Коли і як прилучати малят до музики?

 Ці й багато інших запитань ставлять батьки.

    Музичний розвиток починається дуже рано. Пригадайте, як сприймало музику ваше немовля, коли йому ще й року не було: воно немов завмирало, реагувало усмішкою, окремими рухами. Спершу ви спонукали маленького плескати в долоньки, розгойдувалися в такт музики, а дещо пізніше помітили, що воно й саме цього прагне. А як люблять трохи старші малята дитячі пісеньки, мультфільми, в яких багато музики!

     Розвиток музичних здібностей може здійснюватися в різноманітній діяльності, яку організує з дитиною дорослий: під час занять співами, ритмікою, танцями, слухання музики, гри на інструментах.

  Насамперед треба розвивати емоційну чутливість до музики, що починається з уміння сприймати контрастний настрій  пісень та інструментальних п’єс.

Ось ви ввімкнули програвач чи магнітофон. Подивіться, як поводиться дитина під час слухання музики, чи захоплена вона твором, який слухає. Про це можна судити за її позою, рухами, мімікою, жестами. Уже в дошкільні роки у дитини з’являються улюблені твори, вона хоче їх слухати, радіє, коли вони звучать. Маля захоплює звучання власного голосу чи музичного інструменту. Йому потрібна різна музика: весела, сумна, повільна, швидка тощо.

Чим частіше вдома звучить музика доступна дитині, тим більше шансів розвинути в малюка музичні здібності, та виховати  любов до музики.